Refleksologia to nieinwazyjna, bezpieczna i wysoce skuteczna metoda wspomagająca nasz organizm w procesach samoleczenia, autonaprawy, podnosząca poziom energii i regulująca wszystkie funkcje naszego ciała. Refleksologia stanowi holistyczną, czyli traktującą człowieka jako całość metodę uzdrawiania. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w naszym samopoczuciu fizycznym, ale także wpływa pozytywnie na nasze emocje i stan umysłu.

Zabieg refleksologii metodą Ingham polega na dokładnym „ przejściu” terapeutycznym odpowiednich punktów (refleksów), znajdujących się na stopach, twarzy, głowie czy dłoniach. Refleksolog podczas zabiegu może określić, który z naszych narządów potrzebuje pomocy i jaka jest ogólna kondycja organizmu. Jakakolwiek nierównowaga w pracy naszego organizmu (stan chorobowy, ubytki energetyczne w ciele) manifestuje się jako wrażliwy refleks. Gdy pobudzimy ten refleks, nasz układ nerwowy wysyła nowy poprawny sygnał do mózgu. Na skutek systematycznych zabiegów informacja zapamiętana przez mózg ulega zmianie i równowaga biologiczna organizmu zostaje przywrócona. Punkty, które do tej pory były czułe też tracą swoją nadwrażliwość, bolesność, znikają wszelkie opuchnięcia, odciski, zgrubienia będące blokadą tego punktu.

Dla osób żyjących w ciągłym stresie dobrą propozycją jest zabieg refleksologii twarzy i głowy – jest to metoda umożliwiająca głęboki relaks, wyciszenie, uspokojenie. Ma działanie terapeutyczne, relaksujące i jednocześnie upiększające – działa liftingująco na skórę twarzy, pomaga wygładzić zmarszczki, poprawia się elastyczność i sprężystość skóry, a twarz odzyskuje blask.

Zabieg refleksologii nie jest akupresurą ani klasycznym masażem stóp i ciała. Zabiegi refleksologii stóp, rąk, głowy i twarzy warto łączyć z innymi dodatkowymi masażami w celu szybszego i bardziej skutecznego powrotu do zdrowia.

Refleksologia przynosi pozytywne efekty terapeutyczne m.in. w napięciu nerwowym, bezsenności, depresji, bólach głowy, migrenach, w dolegliwościach układu krążenia, problemach z kręgosłupem, rwą kulszową, zaburzeniach hormonalnych, problemów z układem trawiennym, np. zgaga, wzdęcia czy zaparcia, astmie, utraty energii, obniżonej odporności i powtarzających się infekcji, alergii, przy zrostach pooperacyjnych, kontuzjach, zastojach limfatycznych, zaburzeniach endokrynologicznych, i w wielu innych schorzeniach. Pomocna jest także w rekonwalescencji po ciężkich chorobach i operacjach.

Zdrowe osoby również mogą korzystać z zabiegów refleksologii dla zachowania dobrej kondycji organizmu oraz jako chwila relaksu dla siebie w ciągu dnia.

Przeciwwskazania
Zabieg refleksologiczny jest metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie może zaszkodzić. Natomiast są pewne przeciwwskazania:
• grzybica, choroby skóry (w tym uszkodzenia skóry, rany, owrzodzenia)
• wysoka gorączka niewiadomego pochodzenia, choroby o niejasnej etiologii
• choroby zakaźne, infekcyjne, krwotoki
• stany ostre wymagające leczenia operacyjnego
• stan bezpośredni przed lub po zabiegach chirurgicznych
• ciąża zagrożona

Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg refleksologii twarzy i głowy – należy oczyścić skórę twarzy z makijażu, podkładów i innych kosmetyków oraz umyć włosy. Podczas pracy na twarzy i głowie stosowany jest olejek, również na skórę głowy.

Zabieg refleksologii stóp lub rąk – przed zabiegiem należy umyć dokładnie swoje stopy i założyć czyste bawełniane skarpetki, pończoszki itd. Nie smarować stóp, rąk żadnymi kremami, olejkami, natomiast zgrubiały naskórek na stopach zmiękczyć poprzez moczenie w wodzie z sodą lub solą i usunąć pumeksem.

Na zabieg należy zabrać ze sobą butelkę wody do picia!

Częstotliwość zabiegów oraz ich ilość uzależnione są od stanu zdrowia pacjenta i dobierane są indywidualnie. Refleksolog nie jest lekarzem, nie stawia diagnozy lekarskiej, nie przepisuje leków. Zabiegi refleksologii nie zastąpią leczenia zaleconego przez lekarza.

[template id=”2476″]