ŚWIECOWANIE / KONCHOWANIE

Metoda tzw. świecowania uszu wywodzi się z tradycyjnej medycyny ludowej Dalekiego Wschodu oraz Indian Ameryki Północnej. W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokce oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego. Poprzez Indian Hopi – ludzi których charakteryzowała rozległa wiedza dotycząca różnych metod leczniczych oraz wielki rozwój duchowy – wiedza dotycząca świecowania dotarła do Europy. Aktualnie przeżywa swój renesans i jest coraz częściej stosowana przez wysokiej klasy bioenergoterapeutów, zielarzy oraz uzdrowicieli jak również w warunkach domowych, dzięki szczegółowo opracowanych instrukcjach stosowania. Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono wskutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90 % pacjentów odczuwa w tym czasie obniżenie ciśnienia, lekkość odczuwana w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt zabiegu. Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha. W wyniku tego następuje podrażnienie stref. Co więcej działanie prądu podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania nagrzewająca się obudowa ze srebrnej blaszki przenosi łagodny uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii.
Cały proces jest przyjemny i skuteczny. Każdy powinien spróbować tego zabiegu.

 

Już od stuleci znane były wszystkim lecznicze właściwości aromaterapii, których podstawę stanowią olejki eteryczne. Same olejki eteryczne mają długą i bogatą historię. Pierwsze wzmianki o dobroczynnym wpływie olejków na ciało, umysł i serce pojawiły się już w czasach mitycznych. Były wysoko cenione w kulturach antycznych Dalekiego i Środkowego Wschodu (Egipt, Chiny, Indie) o czym świadczą liczne zapiski zawierające receptury środków leczniczych i odmładzających zawierających olejki eteryczne. Szczególnie wysoko cenili substancje zapachowe Egipcjanie. Zamożne kobiety i mężczyźni namaszczali swe ciało pachnącymi olejkami, aby nawilżyć je i uchronić przed wpływem suchego klimatu. Grecy przejęli egipską wiedzę o zapachach i stosowali olejki eteryczne leczniczo do masażu ciała. Z Grecji wiedza na temat olejków zawędrowała do Rzymu. Współcześnie aromaterapia przeżywa rozkwit w krajach Europy Zachodniej, USA, Kanadzie i Japonii. Ich stosowanie w celu poprawy stanu zdrowia i samopoczucia nazwano aromaterapią. Powodem ogromnej popularności aromaterapii jako metody leczniczej jest fakt, że stosowane są w niej wyłącznie naturalne i czyste substancje roślinne nie wywołujące efektów ubocznych. Na popularność aromaterapii wpływa również bardzo wysoka skuteczność w leczeniu i w profilaktyce zdrowotnej. Aromaterapia może być stosowana jako główna metoda lecznicza lub jako terapia wspomagająca leczenie. Olejki posiadają znakomite właściwości regeneracyjne, odmładzające i lecznicze.
Olejki eteryczne są to czyste, stężone wyciągi z kwiatów, liści, igieł, kory, kłączy i skórek owoców uzyskiwane metodą wyciskania lub poprzez destylację. W ten sposób uzyskuje się najcenniejsze składniki o leczniczych właściwościach. Olejki eteryczne w połączeniu z pozostałymi składnikami tworzą skuteczny środek na dolegliwości głowy i ucha. Równie lecznicze właściwości wykazuje światło, ogień i ciepło pochodzące od niego, które fascynowało ludzi od zawsze. Świece do uszu wykazują podobną fascynację. Były i są obecnie używane przez wiele kultur jako skuteczna naturalna terapia. Do Europy wiedza na temat świec przywędrowała wraz z Indianami Hopi z plemienia Pueblo. Od 1985 roku prowadzone były badania w tej dziedzinie, gdzie po raz pierwszy badania wykazały możliwość połączenia zalet świecy z tradycyjną aromaterapią. Coraz więcej ludzi czerpie radość z używania świec.

 

ŚWIECOWANIE CIAŁA
W naszym gabinecie wykonujemy również świecowanie ciała, które odbywa się poprzez umieszczenie zapalonej świecy w pępku. Zabieg ten pobudza funkcjonowanie jajników u kobiet, wpływa na pobudzenie hormonów i lepsze samopoczucie. Polepsza kondycję skóry, poprawia pracę jelit oraz polepsza trawienie. Działa również wyciszająco i relaksująco. BUDOWA WOSKOWO-ZIOŁOWYCH ŚWIEC I KONCH
Proces wytwarzania konch i świec zgodnie z recepturą dziedziczną Ludów Dalekiego Wschodu przejęliśmy w całości i w taki sam sposób postępujemy do dzisiaj. Świece/Konchy wykonane są ręcznie.
Asortyment Stosowany do produkcji to:
Bawełna naturalna (100 %)
Olejki eteryczne naturalne
Wosk pszczeli
Zioła

 

Proces zastosowania ziół jest procesem skomplikowanym i stosowanym dwukrotnie. Nasza firma zajmuje się ziołolecznictwem od kilku lat, a także produkcją Konch i Świec do woskowania uszu. Dostarczamy instrukcje wykonywania świecowania i konchowania w domowych warunkach.

 

Co to jest KONCHA WOSKOWO-ZIOŁOWA
Koncha jest to rurka o kształcie lejka z jednej strony o średnicy około 0,8 cm, oznaczonej zieloną kreską i usztywniona blaszką, a drugi koniec o średnicy 2,5 cm. Wykonane na bazie bawełny (100 %) i wosku pszczelego z dodatkiem ziół i olejków eterycznych.

Co to jest ŚWIECA WOSKOWO-ZIOŁOWA
Świeca jest to rurka o średnicy 0,8 cm z oznaczonym końcem kreską zieloną i usztywniona blaszką. Wykonana jest z bawełny 100% i wosku pszczelego z dodatkiem olejków i ziół.

ZASTOSOWANIE
Świecowanie wykonujemy jeden po drugim na obu uszach. Częstotliwość świecowania jest zależna od dolegliwości jakie posiada osoba i można powtarzać wielokrotnie aż do całkowitego lub częściowego ustąpienia przyczyny. Ludność dalekiego wschodu stosowała tą metodę u osób mających problemy z gardłem, nosem i słuchem

PRZECIWWSKAZANIA
Nie należy wykonywać świecowania i konchowania uszu przy infekcjach, uczuleniach na produkty pszczele.