Drenaż limfatyczny, to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy.

Wykonuje się go również aby ujędrnić skórę, pozbyć się nadwagi, cellulitu, zlikwidować obrzęki, uczucie ciężkich nóg i opuchliznę, złagodzić ból zatok.


drenaż limfatyczny art

Masaż limfatyczny poprzez stymulację odpowiednich punktów na ciele polepsza odżywienie komórek oraz poprawia ich pracę, następuje lepsze krążenie krwi, jak również funkcjonowanie organów wewnętrznych. Masowana (drenowana) skóra jest jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Celem drenażu jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym,zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych, co pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

Masaż polega na pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, co pozwala zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Dzięki takiemu masażowi twarz staje się bardziej promienna i nabiera delikatniejszego kształtu. Zanikają obrzęki i stany zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej.

Jeżeli w skórze występuje cellulit, drenaż limfatyczny kontynuujemy przez serię 10 – 15 zabiegów, które powinny być zaplanowane np. co drugi dzień lub przynajmniej co trzeci, aż uzyskamy zadowalającą poprawę stanu tkanek. Efekty powinny być widoczne już po pięciu zabiegach.

Wskazania do masażu limfatycznego ciała:

– detoksykacja organizmu,
– nadwaga,
– obrzęki pourazowe,
– zespół ciężkich nóg,
– profilaktyka żylakowa,
– poprawa odżywienia skóry,
– obrzęk tłuszczowy,
– cellulit,
– efekt zimnych stóp.

Przeciwwskazania do masażu limfatycznego ciała:

– choroba nowotworowa (także stan po operacyjnym usunięciu nowotworu),
– zapalenie naczyń chłonnych,
– obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych,
– zakrzepica żył głębokich,
– choroby skóry,
– wady serca,
– podwyższona temperatura ciała,
– niewydolność serca i nerek,
– otwarte rany,
– gruźlica płuc.