Jakby to było, gdyby dobre doświadczenia i pozytywne sytuacje zdarzały się w Twoim życiu tak po prostu, bez wysiłku i trudności? Jakby to było mieć w sobie tyle spokoju i radości, aby przestać ograniczać siebie a zacząć żyć swobodnie i z lekkością?

Niektórzy opisują dokładnie takie efekty w swoim życiu już po kilku sesjach Bars. Inni odczuwają wzrost pewności siebie, uwolnienie od lęków i napięć. Część osób zauważa pozytywne zmiany w sobie i otoczeniu już po jednej sesji.

Access Bars to zabieg, polegający na dotykaniu odpowiednich punktów na głowie, dzięki czemu następuje rozładowanie spolaryzowanego ładunku elektrycznego, który został zgromadzony w Twoim mózgu. Są 32 punkty, w których przechowujemy wzorce, myśli, osądy, przekonania na temat siebie i świata. Przekonania te przyjmujemy świadomie, lub nieświadomie od naszych rodziców, bliskich, społeczeństwa. Bruce Lipton – światowej sławy biolog, udowodnił, że naszym życiem w największym stopniu kierują przekonania. Jeśli (najczęściej nieświadomie, w dzieciństwie) przyjęliśmy negatywny program, to on kieruje naszym życiem, powodując szkodliwe sytuacje, których nie chcemy i sabotując podejmowane wysiłki.

Dopóki nie zmienisz programu – nie zmienisz siebie i swojego życia. Kiedy oczyścisz umysł z niepotrzebnych wzorców – zaczniesz bez wysiłku funkcjonować inaczej.

KORZYŚCI Z SESJI BARS

 • Zdobędziesz informacje o powstawaniu, odczuwaniu i wyrażaniu emocji, rodzaju emocji i ich wpływie na życie
 • pomaga oczyścić umysł, uwolnić się od ograniczeń
 • działa na głębokim poziomie, dzięki czemu zmiany są trwałe
 • oczyszczanie odbywa się podczas relaksu, bez potrzeby przerabiania problemów, omawiania ich czy wracania do dawnych doświadczeń
 • pozytywne efekty pojawiają się na wielu obszarach – podczas sesji pracujemy nad różnymi aspektami życia – są punkty DOTYCZĄCE PIENIĘDZY, KONTROLI, KREATYWNOŚCI, UZDRAWIANIA, POROZUMIEWANIA SIĘ, CIAŁA, SEKSUALNOŚCI, RADOŚCI, WDZIĘCZNOŚCI.
 • zmiana zachodzi na nieświadomym poziomie, także nie trzeba znać przyczyny swoich problemów
 • podczas sesji zostaje spowolniona praca fal mózgowych, co pozwala na uruchomienie i odkrycie zdrowych wzorców i punktów widzenia. Zaczynasz być bardziej obecny w swoim życiu, a przeszłość przestaje dominować
 • znikają lęki, bezsenność, wzrasta poczucie własnej wartości, większa łatwość w podejmowaniu decyzji
 • zaczynają pojawiać się nowe możliwości i okazje, których wcześniej nie zauważałeś
 • znika otumanienie, pojawia się trzeźwość i przytomność umysłu (również  u osób biorących leki psychotropowe)
 • „efektem ubocznym” jest : odprężenie, wzrost pewności siebie, uczucie spokoju, większa efektywność działania, więcej energii i siły do działania, uodpornienie na stres i choroby

PRZEBIEG SESJI

Jedna sesja trwa ok 1 – 1,5 godziny. Jest bardzo przyjemna – osoba, na której jest wykonywana sesja leży na plecach ( wiele osób zasypia jak podczas głębokiego relaksu). W tym czasie osoba wykonująca sesję dotyka delikatnie odpowiednich punktów na głowie. Większość osób odczuwa odprężenie, uczucie spokoju lub doenergetyzowania. Niektórzy odczuwają inne reakcje, mogą pojawiać się skojarzenia z konkretnymi sytuacjami. U niektórych osób pojawia się uczucie odprężenia w ciele jak po masażu. Każda sesja jest indywidualna. Bars można stosować u każdego, nie ma ograniczeń ani przeciwwskazań do jej stosowania ze względu na wiek, chorobę, nastrój, uzależnienie…

SESJE BARS® DLA DZIECI

U dzieci sesja trwa maksymalnie 45 minut, jest to uzależnione od wieku dziecka

U dzieci można stosować Bars w przypadku:

 • stresu i bezsenności
 • polepszenia funkcjonowania przy ADHD I ADD
 • uzyskania wsparcia w przypadku autyzmu
 • moczenia nocnego
 • poprawy wyników w nauce
 • zaburzeń emocjonalnych i psychicznych

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś uwolnił wewnętrzne ograniczenia?

Pytania są ważnym elementem Access Consciousness, do którego należy Access Bars. Ok. 25 lat temu – Gary Douglas – twórca m.in. terapii Bars – nieusatysfakcjonowany życiem, jakie prowadził zaczął zadawać sobie pytania: Kim mogę być? Co mogę robić, mieć, czy też stworzyć, co uczyniłoby moje życie, a tym samym świat lepszym miejscem? Co powinienem dostrzec, wiedzieć i kim być, co by sprawiło, aby moje życie stało się warte życia? Gdyby moje życie mogło być idealne, to jak chciałbym żyć? Odkrył, że receptą jest życie w Świadomości, która zawiera w sobie wszystko i niczego nie ocenia oraz pozwala na bycie otwartym na wszelkie możliwości.

Poniżej link do filmiku, na którym neurobiolog – dr. Jeffrey L. Fannin prezentuje wyniki badań nad Access Bars.

Terapia Access Bars otrzymała certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Manualnych Ciała, wydany w Stanach Zjednoczonych.